ЦСКА втратив можливість вийти на чисте друге місце в групі В, зігравши без голів з «Трабзонспором» в Туреччині. Думбо запоров кілька небезпечних моментів і був вилучений у другому таймі, тому ЦСКА доведеться грати у важливому матчі з «Ліллем» без івуарійця. «Інтер» убив будинку чемпіонів Франції і відірвався від ЦСКА і «Трабзонспора» на чотири очки. Мадридський «Реал» вирішив всі питання з виходом в плей-офф завдяки дублю Роналдо, який забив свій сотий гол за команду Моуріньо. Стартовий склад ЦСКА в грі з «Трабзонспором» виглядав точно так само, як у переможному матчі проти нальчикського «Спартака». «Трабзонспору» коштувало побоюватися прекрасно зіграних Дзагоєва, Вагнера Лава і, звичайно, кращого бомбардира чемпіонату Росії Думбіа. Але і в турків була людина, за яким потрібний був око та око - Бурак Йилмаз.

Вже на другій хвилині матчу ЦСКА міг вийти вперед. Вагнер Лав віддав м'яч Дзагоєва, і російський хавбек пустив у прорив зіграв на межі офсайду Думбо - івуарієць пройшов повз воротаря, але примудрився пробити з гострого кута прямо в захисника «Трабзонспора», що став у штанги. Турки були трохи приголомшений таким поворотом подій, але потихеньку оговталися і почали атакувати. В основному вони намагалися закидати м'яч за спини захисників червоно-синіх. Одна з атак господарів вийшла дуже небезпечною. Вагнер Лав в центрі ніяково обробив м'яч і втратив його, суперник перейшов у контрнаступ: на Їлмаза, що знаходився в армійській штрафний, послідувала навісна передача, і турецький форвард, якого не зміг прикрити Василь Березуцький, пробив - після його удару м'яч пройшов поруч зі штангою. Вагнер Лав реабілітувався трохи пізніше, поборовшись за м'яч із суперником і видряпав його для Думбіа. Івуарієць в своєму стилі відклеївся від захисників, вибіг на воротаря, але пробив йому в ногу. Трохи раніше Думбо отримав жовту картку від іспанського арбітра Ундіано Мальєнко - це подія, як з'ясувалося пізніше, було одним з ключових. Після перерви у складі ЦСКА відбулася вимушена заміна - на місце правого захисника вийшов грати Кирило Набабкін. Грав на цій позиції Георгій Щенніков не зміг продовжити зустріч через м'язової травми в області паху. Як повідомляє «Спорт-Експрес» , футболіст, тільки-тільки вибрався з лазарету, відчув клацання і біль, в результаті чого не зміг закінчити зустріч. Точний діагноз і терміни відновлення будуть визначені найближчим часом, після того як футболіст пройде обстеження в одній з московських клінік.

«Трабзонспор» почав навантажувати армійську оборону, і одного разу вона дала осічку: Аланзіньо вийшли зустрічати два захисники, але бразильський футболіст пішов від них в ліву сторону і пробив з гострого кута - Габулов зумів скластися і зловити м'яч. А на 73-й хвилині Думбо, намагаючись відібрати м'яч у свого співвітчизника Зокора, звалив його. Мальєнко подумав трохи і показав гравцеві ЦСКА червону картку. Слуцький у зв'язку з цим випустив на поле свіжого руйнівника Шембераса, відправивши на лаву Мамаєва. Але ЦСКА спробував все ж зіграти на перемогу, створивши низку небезпечних моментів. Вагнер Лав, зокрема, пробив дуже небезпечно, і Зенгін насилу парирував його удар, потім вийшов замість Тошича Цауне навісив зі штрафного на голову одному з Березуцьких, і той, не помітивши опору Гловацький, пробив у кут - знову приголомшливо зіграв Зенгін. У доданий час перемогу для гостей міг вирвати Дзагоєв, що зважився на дальній постріл - в черговий раз «Трабзонспор» виручив Зенгін. Але у господарів була можливість заробити три очки, коли після подачі кутового послідував удар Челюсткі з центру штрафний, після якого м'яч потрапив у штангу, а від неї - в Набабкін. # {Video1}

«Ми контролювали хід матчу до тих пір, поки не видалили Думбо, - цитує головного тренера ЦСКА Леоніда Слуцького офіційний сайт УЄФА . - Ми регулярно створювали моменти, двічі у першому таймі відмінні можливості для взяття воріт втратив Думбія. Очевидно, що нам було непросто грати вдесятьох в кінцівці зустрічі. Але господарі не сильно нас турбували, за винятком моменту на третій доданій хвилині. Навіть після видалення ми грали так, що повинні були забивати. Дуже прикро, що не змогли виграти, а також втратили Думбо на гру з «Ліллем».

А ось наставник «Трабзонспора» Шенол Гюнеш, якого ЗМІ сватають в махачкалінський «Анжи», зізнався, що сподівався заробити в матчах з ЦСКА чотири очки. «У гіршому випадку будемо тепер розраховувати на Лігу Європи», - заявив Гюнеш. Зазначимо, що в грі з турками Сергій Ігнашевич зіграв сотий матч за ЦСКА в єврокубках.

«Інтер» тим часом розібрався вдома з «Ліллем». З приходом Клаудіо Раньєрі міланський клуб починає одужувати. Після домашньої поразки в стартовому турі від «Трабзонспора» команда здобула три перемоги поспіль і впевнено очолює таблицю групи В, випереджаючи на чотири очка турків і москвичів і на 7 - чемпіона Франції. Близько року «Лілль» не програвав на виїзді в єврокубках, але «Інтер» виявився занадто хороший для цієї команди. На 19-й хвилині Вальтер Самуель головою замкнув подачу з кутового - аргентинця упустив Мавуба. Гості намагалися щось зобразити попереду зусиллями Джо Коула і Йеленя, але лінія оборони «Інтера» Ківу - Самуель - Лусіо - Дзанетті виглядала неприступною стіною. У другому таймі грав з великим азартом Міліто пробив Ландро, закріпивши перевагу своєї команди. Дзанетті прорвався до штрафної «Лілля», по дорозі втікши відразу від трьох гравців, і навісив прямо на ногу форварду «Інтера», який не залишив шансів воротареві - 2:0. «Лілль», правда, не пішов з поля без гола - пробити Кастеллацці зумів Де Мело. Тепер «Інтер» знаходиться за крок від виходу в плей-офф, тоді як за решту путівку поборються відразу три клуби - ЦСКА, «Трабзонспор» і «Лілль».

А от мадридський «Реал» вже вирішив завдання виходу з групи. Команда Жозе Моуріньо виїхала із Франції з відмінним настроєм, залишивши ні з чим той самий «Ліон», який у минулому був для «вершкових» каменем спотикання в плей-офф Ліги чемпіонів. У грі проти французів Моуріньо використовував попереду двох гравців - Роналдо і Бензема, причому останній колись захищав кольори «Ліона», тому стадіон «Жерлан» для нього - що рідний дім. Але не Бензема судилося стати героєм зустрічі, а неймовірного португальцю. Хоча саме Карім міг відкрити рахунок, коли Озіл видав йому пас-цукерочку, але француз не реалізував вихід один на один. І все ж Бензема має відношення до першого голу «Реала». Гуркюфф зніс форварда збірної Франції у небезпечній близькості від штрафного, і біля м'яча опинився Кріштіану Роналдо. Льоріс ніяк не міг парирувати удар послідував - 1:0. Це був 900-й гол клубу з Мадрида в єврокубках. «Реал» виглядав відмінно, в середині поля виділявся німецький дует Озіл - Хедіра, і якщо перший класно грав у підіграванні, то другий ефективно стримував атаки суперника. Ну а після перерви був забитий ще один гол. На 69-й хвилині Роналдо був збитий у штрафному, і Ріццолі призначив пенальті. Пробити воротаря з «точки» для Кріштіану так само просто, як клацнути пальцями - 2:0. Роналдо, до речі, забив свій сотий м'яч за «Реал».

Після гри Моуріньо заявив, що такі перемоги, як у Франції, повинні бути для «Реала» черговими. «У цієї команди велика футбольна історія, так що потрібно сприймати цю перемогу як звичайне явище. Нічого екстраординарного не сталося », - підкреслив Жозе. Таким чином, «Реал» приєднався до «Барселоні» і «Мілану», які днем раніше також вийшли в плей-офф . Що стосується «Ліона», то тепер французи будуть намагатися зачепитися за друге місце в групі D. Поки вони відстають від посідає другий рядок голландського «Аякса» на три очки - команда Франка де Бура в відсутність Дмитра Буликін забила чотири голи загребському «Динамо».

Близька до виходу в плей-офф мюнхенська «Баварія». Феєричним вийшов матч на «Альянц-Арені», де самий титулований німецький клуб прийняв «Наполі». Німецькі вболівальники, що покидали трибуни після матчу, напевно часто вимовляли вголос слово wunderbar, застосовуючи його до Маріо Гомесу - той і справді зіграв чудово. Вже до 42-й хвилині зустрічі рахунок був 3:0, і всі голи у ворота Де Санктіс провів СуперМаріо. Тепер в його активі 17 м'ячів у Лізі чемпіонів, і він став найрезультативнішим німецьким форвардом в історії турніру. Колишній рекорд - 16 м'ячів - належав Міхаелю Баллаку.

Після цього «Баварія» розслабилася - Федеріко Фернандес відквитав один м'яч до перерви. У другому таймі арбітр розбушувався, показавши протягом 7 хвилин червоні картки Суніга і Бадштубер. А на 79-й хвилині Фернандес оформив дубль, повернувши в матч інтригу. Але наприкінці зустрічі Баварія ледь не забила четвертий гол! Де Санктіс втік в штрафну суперника і якимось дивом встиг повернутися, щоб винести м'яч із залишених воріт - 3:2. «Баварія» очолює групу А, набравши 10 очок, слідом йде «Манчестер Сіті» з 7 балами - «городяни» на виїзді розгромили Вільярреал за рахунок двох м'ячів Яя Туре з гри і гола Балотеллі з пенальті. У «Наполі» - 5 очок, у «Вільярреала» поки жодного.

У групі С встановилося двовладдя - «Манчестер Юнайтед» і «Бенфіка» набрали по 8 очок. Манкуніанці спокійно розібралися з румунським «Оцелул» на «Олд Траффорд». Уейн Руні зіграв у півзахисті, що було вимушеним заходом. Голи забили Валенсія і сирга, причому останній провів м'яч у свої ворота. «Для нас було важливо перемогти. Суперник зіграв агресивно, в обороні діяв дуже добре, але перевершити його нам виявилося під силу. Якщо обіграємо «Бенфіку», виграємо групу. Стимул для нас відмінний, враховуючи історію взаємовідносин клубів », - наводить слова Фергюсона ВВС . Португальський клуб, в свою чергу, оступився будинку в матчі зі скромним швейцарським «Базелем» - 1:1. Тепер «Бенфіці» доведеться туго в наступному турі на «Олд Траффорд», де втрачати очки небезпечно, оскільки «Базель» відстає від лідерів лише на три очки.

Детальну статистику всіх матчів середи можна подивитися тут.

• Медведков: Росія домовилася з Грузією щодо СОТ