ЦСКА не дозволив «Зеніту» відірватися в таблиці Прем'єр-ліги, убивши в Хімках нальчикський «Спартак». Вагнер Лав, який відкрив рахунок, сфолив на Джудовіч, за що отримав червону картку і пропустить зустріч з «Локомотивом». А героєм став оформила друге хет-трик поспіль Сейду Думбія, який повторив показник Олега Веретенникова 13-річної давності в гонці бомбардирів чемпіонату. Пітерський «Зеніт» у четвер відкривав 29-й тур чемпіонату Росії матчем проти нижегородської «Волги».

Після яскравого матчу з донецьким «Шахтарем» і впевненої перемоги над «Ростовом» підопічні Лучано Спаллетті спокійно розправилися з дебютантом Прем'єр-ліги «Волгою», відвантаживши у ворота Абаєва три м'ячі. Вже на другій хвилині Файзулін отримав м'яч, поданий з кутового, і точно пробив повз воротаря застиглого «Волги» - 1:0. До перерви «Зеніт» забив ще один гол. На 37-й хвилині зіграла зв'язка екс-гравців казанського «Рубіна» - Семак видав дивовижний пас зі свого боку поля на Бухарова, який відклеївся від захисників «Волги» і різким ударом пробив Абаєва. У другому таймі петербуржцями був забитий ще один гол. На 69-й хвилині Бухаров проник в штрафну, після чого Абаєв звалив його, а пенальті впевнено реалізував Данко Лазович, який забив свій 11-й м'яч у чемпіонаті Росії. Розібравшись з «Волгою», петербуржці стали чекати результату матчу ЦСКА з нальчикським «Спартаком» - команда Сергія Ташуева раніше дала бій московському «Локомотиву».

Армійці до гри з Нальчиком поступалися «Зеніту» п'ять очок в таблиці, тому налаштувалися на зустріч зі «Спартаком» по-бойовому. У порівнянні з резонансним матчем проти «Анжі» Слуцький вніс до складу очікувані заміни - місце у воротах знову зайняв Володимир Габулов, а на лівому фланзі оборони виявився Георгій Щенніков. Нальчик зіграв з двома номінальними нападниками - Сірадзе і Гошоковим.

Господарі стали створювати небезпечні моменти з самого початку гри, що проходила в Хімках. Серб Тошич, опинившись поруч з воротами на 6-й хвилині, пробив трохи неточно - м'яч пройшов поряд зі штангою. А на 9-й хвилині Думбо, що рвався до володінь Фредріксона, схопив за майку центральний захисник «Спартака» Овсієнко, і рефері матчу Михайло Вілков без коливань показав на «точку». Виконувати одинадцятиметровий зголосився, звичайно ж, Сергій Ігнашевич. Однак Фредріксон вгадав, в який бік буде бити гравець збірної Росії, а потім ще й потягнув м'яч після удару головою намагається спокутувати свою провину Ігнашевіча.

Господарі довго сумувати з нереалізованого пенальті не стали, продовживши розбирати по цеглинці оборону суперника. Думбо відібрав м'яч у ніяково зіграв захисника «Спартака» і видав м'яч на Вагнера - бразилець спробував в одне торкання переправити його у ворота, але був неточний. Бразильця цей епізод страшно засмутив, він ще довго щось вимовляв самому собі. Леонід Слуцький понуро опустив голову - моменти його підопічні створювали один за іншим, проте м'яч наполегливо не йшов у ворота. Але на 37-й хвилині все склалося для ЦСКА як не можна краще. Знову Думбо зіграв у підіграванні, а Вагнер Лав, змістившись ближче до штрафного, завдав щільний і точний удар - м'яч кулею пролетів повз чогось вийшов з воріт Фредріксона. При цьому до кінця тайму червоно-сині могли добити «Спартак», але потужний постріл Думбо прийшовся в рукавички фінського голкіпера.

Ташуєв до кінця тайму замінив Гошокова на Мітрішева, спробувавши освіжити напад, а відразу після перерви замість часто помиляється Овсієнко випустив Джудовіч. Чорногорець недавно зіграв проти збірної Англії, де на ньому заробив червону картку Уейн Руні. У звітному матчі Джудовіч знову довелося натерпітися.

Перші хвилини після перерви армійці грали розслаблено, а Мітрішев ледь не покарав їх за це, коли, не прикритий жодним захисником ЦСКА, пробив по воротах - червоно-синім пощастило, що вийшло неточно. Армійці грузли в захисних порядках «Спартака», а на 73-й хвилині постраждав Джудовіч - в ногу чорногорця в'їхав Вагнер Лав. З гримасою болю Джудовіч впав, потім різко підхопився, сказав в серцях щось бразильцеві, і знову звалився на газон. Продовжити гру він вже не зміг, при цьому Ташуєв провів всі три заміни. Адже збірної Чорногорії належить зіграти стикові матчі з чехами за право потрапити на Євро-2012 ... ЦСКА теж залишився вдесятьох - Вілков показав червону картку Вагнеру Лаву, який пропустить наступний матч проти московського «Локомотива». А скільки пропустить Джудовіч - поки невідомо. Зрозуміло тільки, що аж надто чорногорці останнім часом не щастить.

Опинившись з трьома номінальними захисниками, «Спартак» розсипався. На авансцену вийшли два гравці ЦСКА, прізвища яких починаються на букву «Д» - Дзагоєв і Думбія. На 87-й хвилині змінив Тошича Цауне подав з флангу на Дзагоєва, який підрізав головою м'яч на івуарійця, і останній теж торкнувся м'яча головою, тільки цього разу снаряд полетів прямо у ворота - 2:0. На першій доданій хвилині Думбо, знову отримавши пас від Дзагоєва, наче стрибнув на ракету, помчали від Куликова з Аравін, а потім і від Фредріксона - вразити порожні ворота йому труднощів не склало. Але на цьому армійський майстер не заспокоївся. На останній доданій арбітром хвилині він, відіграли з Дзагоєва, втік від Багаєва, потім, розвернувшись, обдурив Куликова і пустив м'яч повз Фредріксона точно в ціль - 4:0!

Це явно був день Думбо, який не тільки забив три м'ячі, а й віддав гольовий пас на Вагнера Лава. Івуарієць зробив потужний ривок в гонці бомбардирів, забивши вже 22 м'ячі. Більше того, івуарієць оформила друге хет-трик поспіль - раніше він знищив оборону Махачкалінська «Анжи». Травмований форвард «Зеніту» Олександр Кержаков, який забив 16 голів, після подвигів Думбо залишився далеко позаду. Таким чином, Думбо повторив результат, показаний гравцем «Ротора» Олегом Веретенниковим в 1998 році - 13 років тому. При цьому ніхто в Прем'єр-лізі стільки не забував, а кращим досягненням був 21 м'яч, забитий Веллітоном в 2009 році. У наступному матчі Думбо буде пробувати на смак вже оборону московського «Локомотива». Нагадаємо, що абсолютний рекорд чемпіонатів Росії поки належить все тому ж Веретенникову, який забив 25 голів в 1995 році.

«Зеніт» і ЦСКА здобули перемоги, а от «Рубіну» виправдати статус фаворита у матчі з «Ростовом» не вдалося. Казань раніше двічі обіграла московські клуби - «Спартак» і «Динамо» - із загальним рахунком 5:0, тому, як здавалося багатьом, гра з «Ростовом» стане для неї прохідної. Бердиєв вніс лише одна зміна в склад у порівнянні з грою проти «Динамо» - на місці правого захисника з'явився Калешин, а Кузьмін, якого в понеділок повністю переграв Кокорін, не був заявлений на матч. До слова, Кокорін увійшов до складу збірної Росії на товариський матч проти греків, який відбудеться 11 листопада.

«Рубін» грав якось сонно. Поки заліковує травму Дядюн, не дуже-то переконливо виглядає парагвайський форвард Вальдес, якому ніяк не вдається забити гол. От і в грі з «Ростовом» йому не вдалося пробити голкіпера, а все «Рубін» відзначився лише раз - на 56-й хвилині забив гол Боккетті ударом у ближній кут. «Ростов» провів м'яч вже через п'ять хвилин - Григор'єв пробив по м'ячу, що відскочив від Шаронова, і був точний - 1:1. Втрата очок не дозволила «Рубіну» порівнятися з «Динамо», команда Бердиєва залишилася на шостій позиції.