У вівторок пройшли матчі чергового ігрового дня регулярного чемпіонату КХЛ. Московське «Динамо» втратило лідерство в Західній конференції, програвши з розгромним рахунком пітерському СКА. «Авангард» вдома закинув чотири сухі шайби магнітогорського «Металурга», але лідером Сходу і всього турніру, як і раніше залишається хабаровський «Амур». Матч «Динамо» - СКА в «Лужниках» повинен був визначити лідера Західної конференції. Московський клуб перебував на вершині, хоча петербуржці, що відстають на очко, зіграли аж на три матчі менше.

Гру відвідав новий головний тренер збірної Росії Зінетулой Білялетдінов, який в 2000 році привів «Динамо» до перемоги в чемпіонаті. Нагадаємо, в листопаді відбудеться Кубок Карьяла - перший етап Еврохоккейтура, в якому рік тому збірна Росії стала другою, пропустивши вперед фінів. Разом з Білялетдіновим за матчем уважно спостерігав і Володимир Юрзінов-старший. Серед інших на трибунах була помічена і дружина Максима Афіногенова - колишня тенісистка Олена Дементьєва.

Підопічні Мілоша Ржиги в першому періоді виглядали трохи краще суперника і заслужено пішли на перерву лідерами. Гості відкрили рахунок вже на першій хвилині. Спочатку Кольцов потривожив Єременко, але якщо з його ударом колишній воротар «Салавата» впорався, то кидок Торесен вийшов неберущімся. На 10-й хвилині Непряєв пробив із середньої дистанції, Ерменко зіграв якось невпевнено, відбивши шайбу прямо перед собою, і тоді її у ворота вніс Мортенссон - 2:0. В кінці періоду «Динамо» нарешті стало грати по-хазяйськи, та тільки дуже вже добре проявляли себе захисники СКА і воротар команди Штепанек.

Другий період «Динамо» відіграло краще. Команда додала при грі в обороні, не даючи форвардам суперника розвернутися. Чаші вступав в гру Штепанек, і один раз йому все-таки не вдалося впоратися з кидком суперника. Втім, герой епізоду Шафігулін все виконав просто здорово, кинувши з незручною руки в той момент, коли Штепанек закривав огляд Денисов - 1:2. Це надихнуло біло-блакитних, їх атаки стали ще гостріше, але СКА дотримати переможний рахунок до кінця періоду. Армійці були вже не настільки агресивними в атаці, а єдине, в чому вони помітно перевершували «Динамо», так це в кількості виграних вкидань.

Ржига, по всій видимості, по-чоловічому поговорив з хокеїстами СКА в перерві, оскільки третій період армійці провели зразково. А героєм ігрового відрізка став швед Маттіас Вейнхандль, який оформив дубль. Третя шайба гостей вийшла трудовий. Клименко, перебуваючи біля бортика, зробив кидок з гострого кута, і Вейнхандль зумів підправити шайбу у ворота - 3:1. Тут же Кирило Кольцов отримав дисциплінарний штраф, але це стало для «Динамо» слабкою втіхою. Дементьєва, побачивши гол СКА, була дуже задоволена і посміхалася. У біло-блакитних був шанс подарувати своїй команді надію, однак Толпеко, перебуваючи поруч зі Штепанеком, пробив низом - і вийшло прямо у воротаря. Якби він підняв шайбу, бути б голу. І тут же СКА забив четвертий гол. Горохів намагався стримати Вейнхандля біля своїх воріт, але швед легко впорався з його опікою, викотився на Єременка і потрапив точно в ціль - 4:1.

Зустріч «Авангарду» і «Магнітки» на «Арені-Омськ» була вкрай важливою для обох команд у плані набуття впевненості у своїх силах - початок сезону видався для них невдалим. Після відходу в «Філадельфію» Яромира Ягра «Авангард» позбувся свого лідера, а з ним пішла і результативність. Так, команда Ростислава чади до зустрічі з «Магнітка» програла три матчі поспіль в основний час, забивши в них всього одну шайбу.

У «Магнітки», втім, було чимало своїх проблем. Команда потихеньку піднімає голову після перестановок на тренерському містку. З приходом Канарейкін «Магнітка» стала грати більш стабільно. Новий тренер вирішив струсити своїх підопічних. Один з кращих гравців минулого чемпіонату Сергій Мозякін, який виступав раніше за «Атлант», був переведений в четверте ланка, яка явно не відповідає його амбіціям. Але і у «Авангарду», наприклад, Фролов, який перейшов в омський клуб з «Рейнджерс», виступає поки що лише за третю п'ятірку.

«Магнітка» останні матчі провела більш впевнено, а в неділю підопічні Канарейкін вбили челябінський «Трактор» на виїзді з рахунком 3:1, причому одну з шайб забив «опальний» Мозякін. І перший період на «Арені-Омськ» «Магнітка» провела більш зібрано, змусивши показати клас воротаря «Авангарду» Рамо. У гостей дуже добре грав молодий Елвер Лісін, відмінно комбінований з Олексієм Міхнова і Дмитром Алтаревим.

Після перерви «Авангард» наче підмінили. Підопічні чади взялися плести мережива біля воріт Георгія Гелашвілі. І на 23-й хвилині Пережогін створив гол-шедевр. Елегантно обігравши Мамашева, він закотився за ворота, а потім, виринувши біля лівої від Гелашвілі штанги, пустив шайбу прямо під воротарем - 1:0. А в середині періоду «Авангард» протягом однієї хвилини двічі пробив Гелашвілі. Сьомін відвернув на себе суперників, а коли шайба опинилася у Червенкі, чех вразив правий кут воріт. Добив Гелашвілі Попов, який одним клацанням переправив шайбу у ворота - 3:0. Канарейкін відповів на це зміною воротаря, в рамку встав Лісутін.

У заключній 20-хвилинці у «Магнітки» були шанси вразити ворота «Авангарду», який, до слова, на початку сезону добре грає в обороні, проте пробити блискуче грає Рамо гості так і не змогли. Зате Роман Червенка оформив дубль, а всього в поточному чемпіонаті він забив уже десять шайб, що дозволило чеху вийти в лідери гонки снайперів. «Авангард» здобув впевнену перемогу, а «Магнітка» перервала серію з чотирьох перемог.

Але й «Авангард», і «Магнітка» все ще поступаються «Амуру» у Східній конференції. Клуб з Хабаровська впевнено виграв у казахського «Барис» в Астані - звільнення тренера Андрія Хомутова НЕ струсонуло належним чином господарів льоду. «Амур» забив шість шайб, причому щоразу вражав ворота «Барис» новий хокеїст.

Матч «Трактор» - «Сибір» був цікавий у світлі протистояння двох лідерів «золотий» молодіжної збірної Росії, з тріумфом виграла чемпіонат світу - Євгенія Кузнєцова та Володимира Тарасенка. І перший проявив себе набагато краще. На 58-й хвилині Кузнецов спокійно реалізував буліт, подарувавши «Трактору» перемогу - 3:2.

У Ханти-Мансійську «Югра» і Новокузнецький «Металург» приспали глядачів, які так і не побачили хоча б однієї закинутої шайби з гри. В результаті команди з'ясовували стосунки в серії післяматчевих буллітів, де Іван Хлинцев став єдиним хокеїстом, який зумів переграти голкіпера суперників - завдяки цьому перемогу здобула «Югра». Нарешті, мінське «Динамо» вдома в присутності понад 15 тисяч уболівальників в серії буллітів переграло словацький «Лев» - 3:2.